co to jest couchsurfing

Couchsurfing to międzynarodowy portal zrzeszający podróżników z całego świata. Jego głównym celem jest wymiana kulturowa i zawieranie przyjaźni. Można spać u kogoś nawet na drugim końcu globu lub gościć innych u siebie. Za darmo.

“Couchsurfing” to dosłownie surfowanie po kanapie, i w najprostszej formie tym właśnie jest – podróżując w dowolnym kraju można zatrzymać się w domu u kogoś na przysłowiowej kanapie.

CS działa w kilka stron – można też gościć innych u siebie, zgrać się z kimś, kto podróżuje w tym samym miejscu lub spotkać na piwo w naszym własnym mieście. Za darmo, bo nie o pieniądze tutaj chodzi, a o poznanie lokalnych mieszkańców, znalezienie nowych przyjaciół i wyjątkową wymianę kulturową.

couchsurfing co to

Podczas swoich wyjazdów podróżuję głównie z couchsurfingiem i pod niego układam plany, bo to mój ulubiony sposób na poznawanie świata – dzięki ludziom 🙂

Podróżuję tak od 2014 roku i używałam go dotąd ponad 70 razy (już trochę nie liczę 😉 ) na czterech kontynentach – gościłam innych u siebie, spotykałam się na mieście lub łapałam w podróży. Mam dziesiątki prawdziwych przyjaciół z całego świata. Couchsurfing to dla mnie po prostu najlepszy sposób podróżowania i każdemu polecam spróbować chociaż raz!

W planowaniu couchurfingowych wypraw i znalezieniu więcej praktycznych informacji, jak korzystać z  couchsurfingu, pomogą Wam moje wpisy:

7 stereotypów na temat couchsurfingu

Zdarza mi się słyszeć, że couchsurfing to już przeżytek, że to apka randkowa, że jest niebezpieczny. Poznaj 7 największych stereotypów o couchsurfingu moim okiem i przestań się tak bardzo martwić!

Read More

 Zajrzyjcie też na mój Instagram, gdzie poruszam ten temat na co dzień w postach i relacjach: