wyjedźmy razem!
KASZUBY
12–14 czerwca 2026
łącznie ok. 100 km (66 km sobota + 33 km niedziela)
dla każdego!
Chcesz przeżyć wspólnie rowerową przygodę w duchu kolarstwa romantycznego?
Wybierzmy się razem na Kaszuby, w samo serce malowniczych i pachnących żywicą Borów Tucholskich. To miejsce, w którym zakochałam się od pierwszych kilometrów – idealne na weekendowy oddech od zgiełku miasta, pełne wygodnych szutrowych ścieżek i wyjątkowych zakątków. Idealne, by delektować się komfortową jazdą, napawając jednocześnie tym, co najpiękniejsze dookoła: gęstymi lasami pełnymi mchów, mijanymi po drodze jeziorami lobeliowymi i urokiem kaszubskich wsi. Będziemy razem podziwiać widoczki, zatrzymywać się na zdjęcia, zachwycać zachodem słońca, a dzień udanej jazdy zwieńczymy ogniskiem.
dla kogo?
Każdy jest mile widziany! Jeżdżę romantycznie, a to znaczy, że doświadczenia zebrane po drodze są ważniejsze niż liczba kilometrów. Prędkość dostosujemy do komfortu wszystkich uczestników – tak aby był czas na podziwianie widoczków po drodze i pogawędki. Bo jak jeździ się za szybko, to się plansza rozmazuje… 😉
Zaplanowane na weekend trasy są przyjemne i proste – każdy da im radę. W sobotę przejedziemy 66 kilometrów po najwspanialszych fragmentach Kaszubskiej Marszruty wzdłuż jezior, pod koronami drzew Borów Tucholskich oraz dolinami urokliwych rzeczek Chociny i Brdy. Będziemy zatrzymywać się na punktach widokowych i łapać kadry w fotogenicznych miejscach. W niedzielę przed powrotem czeka nas nieco krótsza, 33-kilometrowa pętla po wspaniałych leśnych szlakach.
Na te trasy najlepiej sprawdzą się rowery trekkingowe i gravele.
co oferuję?
- gotowy plan weekendu
- opracowane, sprawdzone trasy na cały wyjazd (GPX do pobrania dla każdego, ale można jechać bez własnej nawigacji – wszystkich poprowadzimy)
- prowadzenie grupy – o nic w trasie nie musisz się martwić!
- opiekę organizacyjną i koordynację na miejscu: rekomendowany nocleg, zaplanowane przystanki na jedzenie, przejazd przez najładniejsze punkty
- piękne zdjęcia z wycieczki
- dobrą atmosferę w duchu rowerowej przygody dostępnej dla każdego, bez względu na doświadczenie czy typ roweru 😉
- porcję bardziej i mniej udanych żarcików – o tym przekonasz się na miejscu!
prowadzenie
Wyjazd poprowadzą Alicja i Patryk: dwójka miłośników rowerowych przygód, którzy poznali się (nie inaczej) – na rowerowym szlaku. Połączyła nas pasja do odkrywania pięknych miejsc na dwóch kółkach i nieporównywalne do niczego innego uczucie wolności, jakie towarzyszy romantycznej jeździe rowerem.
Alicja – kocha książki, dobrą kawę i jazz. Rowerem przejechała już prawie całą Polskę i pół Europy, a ćwiartkę rowerowego serca zostawiła w Maroku. Autorka przewodników rowerowych po Polsce. Najbardziej na świecie boi się pająków i braku poczucia humoru u innych ludzi.
@shatravelspl
Patryk – kolarz, który potrafi w każdy typ kolarstwa: od romantycznych, luźnych wypraw po intensywne, wielodniowe maratony. Dobry duch, fan czeskiej kofoli i doświadczony przewodnik – na wspólnych wyjazdach nigdy nie zostawi nikogo w tyle.
@patryk.sztyk
Gotowi na wspólną przygodę? Aby dołączyć, wyślij zgłoszenie mailowe na adres shetravelspl@gmail.com – w odpowiedzi otrzymasz wszystkie szczegóły organizacyjne 😉
*Ten weekend ma formę wspólnego, nieformalnego wyjazdu grupy osób o podobnych zainteresowaniach, który koordynuję i dla którego przygotowuję trasy oraz plan dnia. Nie jest to zorganizowana impreza turystyczna ani oferta biura podróży – każdy uczestnik bierze udział we własnym zakresie i na własną odpowiedzialność.
